Kontaktujte nás
K 30.11.2021 ukončuji svoji činnost. Nástupce je Erika Suchánková, tel. 730 552 596.
Kde nás najdete
 
Ukázky masáží
 

Doporučujeme:

Druhy masáží

Masáže jsou jednou z nejstarších a nejpřirozenějších léčebných metod, které vám mohou pomoci udržovat vaše zdraví v přirozeném stavu. Léčivá moc doteku odstraňuje stres, omlazuje a dává blahodárný pocit zdraví.

Dotek, starý jak lidstvo samo, má mocnou přirozenou léčivou schopnost, která je dostupná nám všem. Ve formě masáže uvolňuje a dodává sílu nemocnému nebo unavenému tělu. Účinek na tělesnou stránku se projevuje jednak na pokožce urychleným odstraňováním povrchových, podstatným zvýšením výživy kožních buněk a zlepšením jejich činnosti. Pokožka se tak stává vláčnou, pevnější, pružnější a tím zpomaluje tvorbu vrásek. Pravidelnou masáží dochází k odstranění únavných látek a k prokrvení.

Bowenova masáž

Bowenova technika je komplexní a jemná svalová a tkáňová metoda, která je již 40 let úspěšně používána mnoha způsoby. Působí na neuromuskulární rovině a dává tělu možnost vrátit se do rovnováhy. Každý sval neustále komunikuje s centrální nervovou soustavou o svém napětí. Bowenovým pohybem se sval upozorní, aby zkontroloval a vyrovnal svou disbalanci. Bolestivá místa jsou nejčastěji problémem svalového spasmu. Vlivem stresu anebo zranění či přirozeným stárnutím a zkracováním můžeme tělu touto technikou dávat podněty na obnovení přirozeného tonu a uvolnění. Bowenova technika je zcela nový koncept v práci s tělem a vyznačuje se jednoduchostí, efektivitou a trvalostí. Hluboko zasahující účinek Bowenova ošetření překvapí mnohé, kteří se s touto metodou seznámí: Masáž je vhodná pro všechny věkové kategorie.

Indikace:

Svalová ztuhlost, po úrazové stavy, astma, artritida, syndrom karpálního tunelu, chronický únavový syndrom, potíže s neurosvalovou rovnováhou, zánět lymfatických uzlin, kolika, migrény, záněty ledvin, zánět močového měchýře a močových cest, noční pomočování u dětí, trávicí a dýchací potíže, menstruační nepravidelnost, zánět sedacího nervu, skolióza, trávicí potíže, vysoký krevní tlak, nevyrovnané kyčle, bolesti kolen a Achillovy šlachy, tenisový loket, zmrzlé rameno.

Kontraindikace:

Rakovina, otevřené rány a mokvající rány, kožní přenosné choroby, zlomeniny, žilní trombóza a křečové žíly

Jedno ošetření trvá od 30min až po 60min, doporučují se 3 ošetření během 14 dní tj. každý 4 až 5 den. Po masáži je doporučována procházka a dostatek tekutin.

Měkké techniky

Mezi měkké tkáně patří kůže, podkoží, svaly a fascie. Zdravé měkké tkáně jsou vůči sobě uvolněné, porucha funkce měkkých tkání se projevuje odporem proti protažení nebo posouváním těchto tkání. Funkční porucha měkkých tkání často narušuje pohyb a přitom působí bolest. Vlivem přetížení, úrazů či nemocí dochází v těchto měkkých tkáních ke změnám, kterými jsou ztuhnutí a přilnutí tkání k sobě. To vede ke vzniku lokálních zatvrdlin, tzv. spoušťových bodů (trigger point), které vyvolávají napětí a bolest. Trigger point je bod se zvýšenou citlivostí a dráždivostí v tuhém svalovém snopečku, který je bolestivý na tlak a z něhož lze vyvolávat charakteristickou přenesenou bolest i vegetativní příznaky. Cílem manipulace měkkých tkání je normalizace jejich elastičnosti a pohyblivosti navzájem. Do technik měkkých tkání patří také ošetření jizev. Jizvy bývají uloženy v měkkých tkáních a často prochází všemi jejich vrstvami. Technika se provádí bez použití krému.

Kinesiotaping

Kinesiotaping je metoda, která využívá lepení pásek na kůži, aby ovlivňovala pohybový a oběhový systém. Kinesiotaping je používán po celém světe v medicíně, regeneraci a ve sportu.

Použití

  1. podporuje svalové funkce
  2. zlepšuje svalovou kontrakci v oslabeném svalu
  3. snižuje svalovou únavu
  4. Snižuje přetížení svalů
  5. snižuje křeče a riziko poškození svalu
  6. Zmírňuje bolest
  7. zlepšuje krevní a lymfatickou cirkulaci
  8. tlumí zánět
  9. snižuje diskomfort a bolest v kůži a svalech
  10. upravuje chybné postavení kloubu způsobené spazmem nebo zkrácením svalů

Kontraindikace

  1. alergie
  2. kožní defekty
  3. nádorová onemocnění
  4. otevřené rány
  5. hluboká žilní trombóza

Čínská masáž TUINA

Ttradiční čínská medicína vnímá lidsdé tělo diametrálně odlišně, na základě jin a jang a 5 elementů teorie energie a krve. Tuina masáž působí na akupunkurní body a tím se rychleji dosahuje úlevy. Jedná se o druh masáže, který stimuluje proudy energie včetně bodů, které na nich leží. Funguje na stejném principu jako akupunktura jen místo jehliček se používá palec nebo loket(akupresura). Masáží se harmonizuje tok nervových impulsů vegetativního systému. Tuina masáž ovlivňuje únavu, svalové křeče, nervové napětí, bolesti zad, šíje, hlavy(migréna), stimuluje cévní a lymfatický systém, odplavuje toxické látky, uvolňuje svaly, bloky, šlachy.

Kontraindikace obecně:

  1. Neznámá nebo nejasná diagnoza
  2. Bolesti a potíže nejasného původu
  3. Nadměrné přejedení, požití alkoholu, extrémní vyčerpání

Specifické případy:

  1. Bolesti a slhání srdce, nádorové nemocnění, popáleniny
  2. Záněty žil, křečové žíly, místa s poškozenou tkání nebo otevřené rány
  3. Infekční onemocnění ,těhotenství

Rekondiční masáže

Slouží především k urychlení odstraňovaní únavy, k osvěžení, popřípadě i posílení organismu u zdravých osob.

Sportovní masáže

Sportovní masáž je uspořádaný soubor vhodných masérských hmatů, pomáhající sportovci zbavovat se únavy nebo připravit se na podání plného výkonu. Léčebná sportovní masáž urychluje doléčování některých onemocnění a zvláště zranění sportovce.

Baňkování

Léčením baňkami rozumíme přikládání skleněných kulovitých nádobek s nahřátým vzduchem, v nichž se při ochlazování vytvoří podtlak, jenž způsobí jejich přisátí na pokožku. Je to velmi stará metoda, známá již ve starověku a používaná nejek k potlačování bolestí pohybového a parátu, ale i k mírnění vnitřních potíží.

Masáže jsou vhodné při:

  1. Rekonvalescenci po tělesném vyčernání a po těžkých chorobách.
  2. Obrně horních adolních končetin, některých svalových skupin trupu. Nemasíruje se bezprostředně po vzniku obrny, ale v časovém odstupu – na doporučení lekáře.
  3. Některé druhy neuroz – určí lékař.
  4. Stavy po úrazech, po operacích, po popáleninách. Po úrazech kloubů bývá omezený pohyb, masáž vede k lepšímu prokrvení, snížení bolesti a posléze se pohyb vrátí do normální stavu.
  5. Chronické choroby dýchacích cest s následným ztuhnutím hrudníku a pomocného dechového svalstva.
  6. Některé choroby srdeční a cévní např. 6 měsíců po odeznění zánětu žil, pokud přetrvávají otoky.
  7. Vadné držení těla a vady na páteři – skolioza, kyfoza.
  8. Chronické degenerativní onemocnění kloubů, šlach a povázek. Tyto choroby patří mezi nejčastějši indikace k léčbě masáží.

Masáže nejsou částečně vhodné pro:

  1. Těhotné ženy
  2. Při menstruaci
  3. V šestinedělí
  4. U některých duševních chorob – schizofrenie
  5. Těsně po jídle, hlavně ne břišní krajinu
  6. Celková slabost a sešlost, nadměrné tělesné vyčerpání
  7. Lidé velmi staří, kteří trpí odvápněním kostí
  8. Srdeční dekompenzace – stav, kdy srdce nestačí krýt potřebu organismu.

Úplný zákaz masáže:

  1. Horečka
  2. Zhoubné nádory – mohlo by dojít k zanesení zhoubných buněk do ostatních částí organismu
  3. Kožní hnisavé onemocnění – hrozí nebezpečí zanesení infekce na ostatní části kůže. Také se nemasíruje při bodnutí hmyzem, odřeninách, pokousáním zvířetem.
  4. Křečové žíly, záněty žil a tromboza.
  5. Kožní infekční choroby – spála, neštovice, spalničky
  6. Tuberkuloza kostí, kloubů, šlach a aktivní TBC plic.
  7. Záněty ledvin
  8. Poruchy krvácivosti – může dojít ke krevním výronům do kůže, podkoží, svalů a do vnitřních orgánů
  9. Některé druhy zácpy – může dojít k poškození vnitřní stěny střeva
  10. Akutní záněty dutiny břišní, záněty žlučníku
  11. Akutní kloubní záněty
  12. Akutní úrazy – vyjímkou je podvrtnutí

Medová masáž

Medová masáž má detoxikační účinky. Působí velmi účinně proti rozvinutým nemocem, hodí se však i k zvládnutí stavu stresu, chronických chorob, opotřebování věkem a nezdravým způsobem života.

Med obnovuje přirozenou detoxikační schopnost organismu. Medová masáž je vhodná při vyčerpání a slabosti v důsledku stresu, stáří, nervových poruchách a stavech neklidu. Stimuluje činnosti orgánů.

Med obsahuje důležité minerály a stopové prvky a jako celek působí víc než součet jeho jednotlivých součástí. Přes kůži tyto látky tělo absorbuje. Jemné dotýkání při masáži je komunikací. Dotyk aktivuje vegetativní nervový systém a krevní oběh. Medová masáž je celistvý ošetřením těla, ducha a duše. Vytváří pocit důvěry a přijetí.

Nevhodnost:

  1. Alergie na med
  2. Infekční onemocnění
  3. Otevřené rány
  4. Problémy s pokožkou
  5. Krvácivé stavy v těle (např. žaludeční vředy)
  6. Rakovina
  7. Mrtvice
  8. Oční tlak
  9. Těhotné

REIKI

Reiki je japonské slovo a vyslovuje se ,,rejki“. REI znamená vesmírný, životodárný. KI znamená energie.

Technika REIKI umožňuje předávání univerzální životní energie dotykem rukou, nebo v druhém stupni také na vzdálenost v prostoru a čase. REIKI je jednoduchá, ale účinná metoda. Duševní síly jsou jejím působením uvolňovány, harmonizovány, vitalizovány a stabilizovány, podporují sebeuzdravení.

Tato velmi jemná a příjemná forma předávání univerzální životní energie pomocí dotyku rukou je účinnou podporou na fyzické, citové, psychické i duchovní úrovni. Doporučuji čtyři po sobě jdoucí ošetření, aby mohl být uskutečněn očistný proces, který je provázen rozhovory.

REIKI se přenáší dotykem rukou na lidi, zvířata, rostliny a vše co je. REIKI posiluje, harmonizuje, očišťuje na fyzické, citové, psychické a duchovní úrovni. REIKI dodává životní energii, pročišťuje naše energetické kanály, kterými tato absolutní síla proudí v našem těle. REIKI vede člověka k harmonii se sebou samým, aktivizuje sebeléčebný potenciál člověka, odbourává blokády a očišťuje.

Reflexologie nohou

Moderní pojetí reflexologie má své počátky v 19 století.Tradiční čínská medicína přisuzuje dobré zdraví volnému toku energie čchi,která plyne tělem energetickými kanály,které se táhnou od rukou k chodidlům.Lze je ovlivňovat tlakem na vitální body a tím zajistit vyvážený tok energie.Číňané začali pojetí reflexologie používat zhruba před 5000 lety.

Jde o masáž, která se provádí mačkáním nebo naopak hlazením reflexních plošek jednotlivých orgánů, žláz, svalů či kostry, čímž dochází buď ke stimulaci daných orgánů a částí těla, nebo ke ztišování a uklidňování rozbouřených orgánů. Díky reflexologii můžeme odstraňovat blokace krční páteře, utlumovat bolesti hlavy nebo třeba záněty, dále povzbuzovat nedostatečně pracující orgány, ulevovat od bolesti, posilovat imunitní systém.

Nevhodné při:

  1. Vysoké teplotě
  2. Trombóze hlubokých žil
  3. Po pooperačním stavu
  4. Užívání léků na poruchu činnosti štítné žlázy, na cukrovku, hypertnezi, epilepsii
  5. Řídnutí kostí, artritidě, dně
  6. Po transplantaci orgánů
  7. V těhotenství
  8. Plísňová onemocnění

Lifting obličeje

Lifting je nová neinvazivní technika masáže obličeje, která patří k velice účinným úkolům v kosmetické péči. Dobře působí na vrásky vzniklé únavou, které zmenšuje tím, že aktivuje výživu, vyhlazuje vrásky a kontury. Podporuje imunitní systém. Účinek masáže je trvalý jedině tehdy, provádí-li se pravidelně. Doporučuje se 8-10 sezení 2x týdně.

Účinky:

  1. Příjemné uvolnění
  2. Zlepšuje se barva kůže, dochází k rychlejšímu odplavení odpadových látek
  3. Úbytek podkožního tuku
  4. Kůže získává svěží vzhled
  5. Jemným působením na mimické svaly zmírňuje masáž únavu a příznivě ovlivňuje celou nervovou soustavu

Nevhodné při:

  1. Hnisavém onemocnění nebo jiných zánětlivých projevech na kůži obličeje
  2. Bolestivých zánětech obličejových nervů
  3. Porucha štítné žlázy
  4. Masáže jsou zbytečné u mladých dívek s normální pletí

Lymfatické masáže

Lymfatický systém je nedílnou součástí imunitního systému. Hlavní funkcí lymfatického systému je vstřebávání přebytečné tekutiny a její návrat do krevního řečiště, vázání tuků a účast na fungování imunitního systému. Uzliny zachycují nečistoty proudící lymfou a vylučují je z organismu. Lymfa tedy odvádí z těla všechny toxické látky, které naše tělo přijímá. Lymfatická masáž je vhodná i pro děti.

Účinky:

  1. Zmírnění a prevence celulity
  2. Zpevňování podkoží
  3. Zpomalení procesu stárnutí pleti(v oblasti obličeje, krku a dekoltu)
  4. Odstraňování otoků pod očima
  5. Očista organismu
  6. Zmírnění migrenózních stavů a bolesti hlavy
  7. Zmírnění potíží bolesti nohou
  8. Úprava žilní nedostatečnosti a prevence otoků a vzniku křečových žil
  9. Pro sportovce při únavě dolních končetin
  10. Zvýšení imunity a regenerace organismu
  11. Podpora metabolismu a jeho zrychlení (napomáhá při hubnutí)

Doporučuje se:

  1. Lymfomasáž je vhodná před chirurgickými, ortopedickými, stomatologickými a plastickými operacemi jako prevence pooperačních otoků, zlepšuje se a urychluje hojení ran
  2. Vhodné i pro těhotné od 3 měsíce jako prevence otoků nohou
  3. Jako prevence 1x za měsíc celotělová
  4. 1x až 2x do týdne proti bolesti nohou
  5. 1x až 2x do týdne zlepšení metabolismu, redukce váhy
  6. Celulita intenzivní péče 10x každý den nebo každý druhý den
  7. Žilní systém - 1x až 2x za týden (prevence 10x) pro udržení 1xza půl roku nebo 1x za 14dní

Nevhodné při:

  1. Zhoubné nádorové onemocnění(i před lety)
  2. Zelený zákal
  3. Hyperfunkce štítné žlázy
  4. vysoký krevní tlak (neléčený)
  5. Onemocnění jater a ledvin (dialýza, cirhóza, jedna ledvina, aj.)
  6. Poruchy srdeční činnosti (kardiostimulátor, baypass, angína pektoris, arytmie, aj.)
  7. Diabetes (silné dávky inzulínu)
  8. Akutní žilní onemocnění
  9. Křečové žíly(metličky a mírné křeč.žíly se mohou)
  10. Bakteriální infekce
  11. Zánět podkoží
  12. Bolesti břicha
  13. Bronchiální atsma (spodní část těla se může)
  14. Mononukleóza
  15. Zvýšené jaterní testy
  16. Zánět močového měchýře
  17. Dna
  18. Revma
  19. Systémové onemocnění (imunitní systém)
  20. Horečka
  21. Bolestivá menstruace nebo silná menstruace
 

created by Zweb.cz